Pomysły na prezenty (oraz zrób aniołka z drewna)

Widziałam colę z mikołajem, chyba czas pomyśleć o prezentach… Kilka wcześniejszych pomysłów można znaleźć tutaj.

1. Farby witrażowe  – same farby w moim sklepie osiedlowym kosztują 17zł. Można też poszukać większych zestawów z książką i akcesoriami. Zabawa farbami jest prosta, ale raczej dla dzieci od lat czterech i starszych. O zabawie farbami witrażowymi pisałam tutaj.

 

2. Farby do materiału – są różne rodzaje – takie, które trzeba po wyschnięciu zaprasować oraz takie, które nie wymagają utrwalania termicznego.

3. Zestaw kreatywny własnej roboty. To wyjście pomysłowe i zarazem ekonomiczne. Można skorzystać z posiadanych zasobów, dokupić trochę różnych dekoracji i stworzyć własny zestaw. Torebka kolorowych choinek kosztowała 2,5zł, pakiet 6 różnych wzorów – 6,5zł, naklejki 1,5-2zł.
 
Do tego można dołożyć: kolorowe guziki, wstążki, taśmę samoprzylepną ze wzorem, kolorową włóczkę, koraliki, pompony, naklejki z pianki, brokat, klej brokatowy… Wszystko można popakować w małe torebki – dostępne na przykład na allegro – przeważnie kupowane do pakowania kolczyków.
Można też zapakować w pudełeczko z przegródkami. Te do rękodzieła są dziwnie drogie, natomiast wyszukane w marketach budowlanych w dziale śrubki gwoździe potrafią kosztować 4zł.
Można też dołożyć coś, co zainspiruje do wykorzystania skarbów: ja dołożyłam gotowe drewniane ludziki, może to być drewniana skrzyneczka, pudełeczko, równie wdzięcznym materiałem będą styropianowe kule, zwierzęta (także z masy papierowej)…
Warto dodać też klej, który poradzi sobie z mocowaniem skarbów – tzw. klej czarodziejski – tubka w sklepie papierniczym kosztuje ok. 3zł.

A tu już praktyczne zastosowanie prezentu:

 

 

No Comments

Leave a Comment