Jak uszyć spódnicę

Polecam to rozwiązanie szczególnie, jeśli któraś przedszkolaczka chce mieć dużo różnych spódnic. Jesienią czy zimą  najczęściej praktykujemy rozwiązanie rajstopy a na to spodnie. A w przedszkolu raz dwa i zostaje na rajstopach tylko lekka spódnica.

 

Ta przykładowa jest uszyta z cienkiego sztruksu. Oprócz materiału potrzebna jest gumka, użyłam czarnej o szerokości 2,5 cm.
Materiał składam na pół, mierze modelkę w talii. Biorę talię tak mniej więcej  x2 i to jest góra mojej spódnicy. Potem pytam się modelki dokąd ma sięgać spódnica i mierzę, trzeba dodać bezpiecznie 3-4cm, zeby zawinąć dół, a górę podszyć do gumki.
Rysowałam wykroj od razu na materiale, wzorując się na wykroju z Burdy, tak żeby moje wymiary czyli górny obwód (talia x2) i długość nanieść na kształt koła.
A teraz to już z górki. Wycinam, zawijam dół raz – przeszywam, drugi raz i przeszywam. Jeśli materiał się siepie, to górę obrebiam. Gumkę (szerokość w talii) rozciagam najbardziej jak się da i do takiej rozciągniętej przyszywam górna krawędź spódnicy.
Sprawdzam jeszcze raz czy szerokość jest dobra – tym razem na modelce, jeśli trzeba to obcinam kawałek. Zszywam boki i gotowe 🙂

No Comments

Leave a Comment