Strój kota (prosty i szybki)

Kiedyś już pisałam, jak zrobić szybko koronę i skrzydełka. Tym razem szybki strój kotka, akurat białego, ale możecie sobie zrobić z niego i czarnego… a gdyby zmienić kształt i kolor uszu, to i mysz, i psa, i świnkę, i zajączka… Ale po kolei.
Najpierw uszy. Najprostszy patent – przyczepiamy je do opaski na włosy. Najlepsza jest zwykła plastikowa opaska z ząbkami – taka się nie zsuwa z głowy.
Uszy wycinamy z filcu, sklejamy lub zszywamy na opasce. Można też pójść na największą łatwiznę i użyć filcu samoprzylepnego.
Jeśli jednak zorientujecie się, że uszy są potrzebne na jutro rano i nie macie filcu, to możecie użyć też kartonu.
Jeśli musicie zrobić przebranie warzywa lub owocu, to do opaski można przyczepić styropianowe lub materiałowe owoce/warzywa. Mi się zdarzyło zrobić tak pomidora „na już” – przyszyłam do opaski pluszowgo pomidora (IKEA 😉
Ogon kota wyciełam z grubej dzianiny, jest dość mięsisty, więc już nie wypychałam go. Przyszyłam go do jasnych spodni dresowych.
Brzuszek, to już opcjonalne. Jak się kotu namaluje nosek i wąsy, to i tak wiadomo, że kot 😉 ale nasz ma „milusie futerko” – naszyty kawałek grubej dzianiny na brzuchu.
I to tyle w temacie ekspresowego stroju 🙂

1 Comment

  • Anonimowy Grudzień 7, 2016 at 10:59 am

    super. szybko i bardzo ładnie

    Reply

Leave a Comment