ostatni tydzień wakacji

Jak odczarować ostatni tydzień wakacji

Znacie na pewno te memy o pierwszym dniu szkoły, gdzie dzieciaki idą z plecakami, a rodzice za ich plecami skaczą do góry i przybijają piątki… Wy też już odliczacie? 😉 A może z niepokojem czekacie na ostatni tydzień wakacji i na to, co się będzie działo we wrześniu, jak Wasz maluch poradzi sobie w przedszkolu?

Nie ma co zamiatać pod dywan, sierpień i tak się kiedyś skończy. Odliczajmy czas… w końcu to już zaraz
wrzesień, a wtedy jesień i już zima, no i już czas na kalendarz adwentowy… ;)))
Zapędziłam się? Ależ skąd! Kalendarz adwentowy, to świetna inspiracja. Zbierzmy skarpetki już dziś, najlepiej żeby nie były dziurawe.

Jeśli zaczynacie rok szkolny 1 września to przygotujcie 5 skarpet, jeśli 4.09 to 8 (i jeszcze przemnóżcie odpowiednio przez liczbę dzieci) 😉

Skarpetasy przyczepiamy do sznurka gustownymi spinaczami do bielizny. Każda otrzymuje numerek lub karteczkę z datą i do każdej wkładamy mały gadżecik. To może być kolorowy ołówek, gumka z ulubionym bohaterem, notesik, linijka, pachnący marker. To może być też kupon o którym kiedyś pisałam lub kalendarz szkolny, kubek dla przedszkolaka, czy nowy worek.

Magia skarpetek w zeszłym roku zadziałała, liczę, że i w tym również. Emocje w ostatnim tygodniu rosną – niezależnie od tego, czy ktoś do szkoły czy przedszkola wraca, czy idzie tam po raz pierwszy, czy cieszy się, czy niekoniecznie. 
Takie skarpetkoumilacze mogą pomóc rozładować atmosferę 🙂 dzieciaki z niecierpliwością czekają na kolejny dzień i tydzień szybko zlatuje, to szczególnie się przydaje, jeśli nigdzie już nie wyjeżdżacie.

Polecam też książki, które pomagają przegadać początkowe emocje i problemy.

No Comments

Leave a Comment