atrapa kominka

Atrapa kominka z pudełek

Mikołaj wchodzi przez komin…  A co jeśli nie ma kominka?! Dodatkowo nie mieliśmy miejsca, żeby postawić nasze kalendarze adwentowe – a ponieważ mieszkamy w bloku, to pozostała nam atrapa kominka z pudełek. Dzięki temu, to dzieciaki mogły ją zrobić. Zabawa pudełkami sama w sobie jest ekscytująca, ale jeśli na koniec mamy taki efekt, to dzieciaki nie dość, że się świetnie bawiły, to na koniec były baaaardzo z siebie dumne 🙂

Atrapa kominka z pudełek DYI – materiały:

atrapa kominka z pudeł

  • kilka dużych pudeł lub dużo małych – pudła muszą nam posłużyć do konstrukcji odwróconej litery U. Możemy użyć wielu kartonów po mleku (np. po 12-14 na każdą nogę i ok. 8-10 na półkę – w takim układzie karton będzie przylegał do ściany dłuższym bokiem, czyli kominek będzie dość wąski). Możemy użyć dużych katonów (moje są po pieluszkach),
  • dwustronna taśma klejąca (do połączenia między sobą kartonów),
  • folia spożywcza (do ofoliowania łączeń narażonych na przeciążenia – u mnie środek półki),
  • czerwony papier do pakowania (u mnie dwie rolki) lub brązowy pakowy,
  • biała farba akrylowa (do obrysowania cegieł) lub czerwona/ruda – do namalowania cegieł, jeśli używamy papieru brązowego.

Atrapa kominka – wykonanie:

Z posiadanych pudeł najpierw budujemy naszą konstrukcję na sucho. Przymierzamy się wzrostem (dobrze, jeśli konstrukcja ma ok. 1 m wysokości), sprawdzamy, czy da się coś na niej postawić.

atrapa kominka z pudełNastępnie sklejamy poszczególne pudełka tworząc moduły. Sklejamy konstrukcje boczne (taśmą dwustronną), a do nich doklejamy konstrukcję tworzącą półkę. Jeśli, tak jak u nas, półka ma łączenie, które nie jest podparte od dołu kartonami, to najlepiej jest okleić łączenie szeroką taśmą klejącą i okręcić mocno folią spożywczą.

atrapa kominka kartonyKiedy nasza konstrukcja jest już stabilna, zabieramy się do oklejania papierem. Papier w strategicznych miejscach podklejam kawałkami taśmy dwustronnej. Jeśli dzieci oklejają, to lepiej nie dawać zbyt dużo taśmy, gdyż jeśli coś się źle/krzywo naklei, to na taśmie to widać. Wystarczy kilka kawałków w kilku punktach. Na nasz kominek poszły niecałe dwie rolki.

atrapa kominka pudelkaPo oklejeniu, malujemy na papierze cegły. Malowaliśmy białą farbą akrylową. Jeśli Wam się uda, to możecie sobie zaznaczać punkty przejścia linii, żeby było równo. Np. rozciągając miarkę krawiecką. Chyba, że dzieci idą na żywioł…

atrapa kominka

Sam kominek „pali się”, dzięki choinkowym lampkom ledowym. Jeśli wasze dzieci, nie będą wyciągały patyków, czy drewienek, żeby je na coś przerobić, to możecie zbudować taką drewnianą konstrukcję i opleść ją lampkami.

atrapa kominka z pudełek dla dzieci

Zajrzyjcie także do innych naszych świątecznych pomysłów. 

Zachęcam Was także do śledzenia profilu mamawymysla.pl na instagramie i na facebooku, gdzie wrzucamy nasze nowe pomysły.

Będzie mi bardzo miło, jeśli zostawicie na blogu swój komentarz, wierzcie mi, to dodaje skrzydeł bardziej niż jakiekolwiek statystyki 🙂

No Comments

Leave a Comment