leming zabawka

Leming zabawka czyli le-miś ze skarpetki

Bardzo możliwe, że trafiliście na ten wpis, bo Wasze dziecko bardzo chciałoby mieć zabawkowego leminga 😉 Otóż leming zabawka wcale nie jest nacechowany politycznie, to po prostu bohater kreskówki Grizzy i Lemingi. To taka krzyżówka Minionków z kreskówkami typu Tom i Jerry.

grizzy i lemingi

No i jak tu dziecku odmówić 😉 W ten sposób leming zabawka dołączył do naszej kolekcji zabawek z książek lub TV.

Tym razem sięgnęłam po niebieską frotową skarpetkę, jak już niektórzy wiedzą – skarpetki to mój ulubiony materiał. Naprawdę można szybko z nich stworzyć wiele przytulanek, a wzorów i materiałów mamy nieprzebrane masy.

Leming zabawka – krok po kroku

Przekręcamy skarpetkę na lewą stronę. Układ jest taki, że tam gdzie ściągacz, to będzie pupa, a tam gdzie pięta – pyszczek.

Rysujemy uszy nad piętą (od strony palców), następnie zszywamy uszy i obcinamy niepotrzebny kawałek (między piętą a palcami).

leming zabawka

Wykręcamy na prawą stronę. Wypychamy kulką silikonową (lub czymś innym, co akurat możemy wykorzystać – ścinki, wata, wypełnienie poduszek, chociaż kulka silikonowa ma swoje zalety – nie uczula, dobrze znosi pranie). Nie wypychamy zbyt mocno, bo wtedy trudno będzie nam wymodelować kształt, z drugiej strony nie może być to płaski flaczek. Musimy wyczuć, czy po wypełnieniu możemy chwycić sobie łapki, tak jak byśmy oddzielali kulki od ciasta drożdżowego 😉

leming zabawka

Zaszywamy dół. I w zasadzie mamy bazę do misia ze skarpetki. Wystarczy chwycić łapki i obszyć, tak samo ogonek i uszy. Mamy wstępnie wymodelowany kształt.

leming zabawka

Miś ze skarpetki jest ok oczywiście, ale to ma być lemiś. Jego wyróżnikiem są charakterystyczne oczy i zęby. Oczy wycinam z białego i czarnego filcu. Białe kółka naszywa, a czarne naklejam na klej magik.

leming zabawka

Następnie modeluję twarz przeszywając między oczami i zszywając to z tyłem głowy.

leming zabawka

Powstałe dość nienaturalne zagłębienia w głowie zakrywam zaszywając je lekko.

Skarpetka frotte jest świetna do modelowania, miękka, rozciągliwa i odpowiednio ściągając nitką materiał możemy nadać jej wybrany kształt. Takiego efektu nie osiągniemy używają zwykłej skarpetki.

leming zabawka

Zęby wycinam z białego filcu, a buzię wyszywam czarnym kordonkiem. Nosek z czarnego filcu dokleiłam na klej magik.

leming zabawka

To dość szybka zabawka… i gdyby nie konieczność modelowania twarzy na wzór leminga z filmu, to spokojnie takiego zwierzaka ze skarpetki może zrobić dziecko. 

Słowa kluczowe: grizzy i lemingi, zabawki ze skarpetek, miś ze skarpetki, dzień pluszowego misia.

 

2 komentarze

 • Buba Luty 16, 2018 at 11:57 am

  Milusi i taki podobny 😉

  Reply
  • amina Luty 16, 2018 at 1:43 pm

   Dziękujemy, a psoci jak prawdziwy 😉

   Reply

Leave a Comment