Andy i dinozaury

Strój na bal DIY w tym Andy i dinozaury

Są dzieci, które chcą być Elsą albo lordem Vaderem i sprawa jest przesądzona już miesiąc przed balem. Są też takie, które decydują się kilka dni przed… to nieco wymusza własnoręcznie robiony strój. Przeżywamy obecnie fascynację dinozaurami. W związku z tym książki, filmy i programy o dinozaurach są na porządku dziennym. Ulubiony to „Andy i dinozaury” i „Andy i prehistoryczne przygody” produkcji BBC (obecnie emitowane w BBC CBEEBIES od pn do pt o 11.10 i 17.55 oraz w TVP ABC codziennie o 17.20).

W związku z tym na bal musiał być strój Andiego. To jest taka paleontologiczna wersja Indiany Jonesa dla dzieci… Pracownik muzeum, który potrafi podróżować w czasie i wybrnie z każdej opresji. Jego rekwizyty to kapelusz, plecak, kamizelka, niebieska koszula i mini-komputer na nadgarstku, a do tego dinozaurowe naszywki. Na dole znajdziecie opis krok po kroku. Jeśli jednak szukacie innych strojów, to poniżej kilka podpowiedzi, jak szybko zrobić strój na bal.

Strój na bal DIY

Poniżej trzy rozwiązania, które uratowały nas już wielokrotnie.

Chusty i szale:

 • można się z nimi poobwiązywać tworząc sari, kimono (np. strój Mulan);
 • można złożyć na odpowiednią długość, przeszyć tak żeby powstał tunel i wciągnąć gumkę – mamy wtedy pelerynę (Harry Potter, Vader itd.)

strój na bal DIY

Zwykłe ciuchy:

 • do koszulki doszywamy kawał materiału (ze starego obrusa, prześcieradła albo spódnicy i mamy suknię); strój na bal DIY
 • z dwóch dużych tshirtów można zrobić strój Lei;
 • z lycrowych i błyszczących rzeczy szyjemy strój – np. z legginsów i koszulki kamizelkę Anakina Skywalkera;
  w odpowiednio dobranych ubraniach może być Hermiona Granger;
 • na białej koszulce pastelami lub flamastrami do tkanin możemy narysować co chcemy – np. przyciski R2D2 albo i zwykłym czarnym markerem;
 • zwykły biały tshirt dla dorosłego (żeby był dużo za duży na dziecko) rozcinamy po bokach i boki nacinamy we frędzelki – to baza na duszka (można dorysować z przodu duszkową buzię) albo na Indiankę (brązowy tshirt, pasek, opaska z piórkiem).przebranie ducha dla dzieci

Gadżety:

 • opaski są zawsze bardzo pomocne – wystarczy dokleić uszka z papieru i mamy np. kotka, doszyć warzywo z Ikei i mamy pomidora, do tego wystarczą już zwykle spodnie i koszulka w odpowiednim kolorze;
 • różdżka z pałeczki do sushi i okrągłe okulary zrobią nam Harrego Pottera;
 • naszyte lub zrobione z papieru logo zrobi nam każdego superbohatera oraz różne znane produkty (gdyby ktoś chciał być frytką z maca).

Większość przebrań była robiona szybko, wieczorem i żałuję, że nie zawsze miałam czas i możliwość zrobienia zdjęć. Kilka pomysłów jest na naszym blogu:

Andy i dinozaury – strój DIY

Andy i prehistoryczne przygody

źródło: bbc.co.uk

Andy i dinozaury

Kapelusz – przydałby się taki w stylu Indiany Jonesa, ale na Allegro znalazłam jakiś  niby wojsk amerykańskich, był odpowiednio niedrogi i miał szybką wysyłkę…

Plecak – to moja stara torba. Odcięłam jej rączki, a zostawiłam tylko pasek na ramię. Kółka od rączek przyszyłam na dole z tyłu plecaka. Przewlokłam przez nie pasek, który ściągnęłam na górze gumką do włosów. Plecak ma naszywki dinozaurowe.

Andy i dinozaury

Kamizelka – kupiłam na wyprzedaży koszulę od stroju jakiegoś komandosa, odcięłam rękawy i wycięłam przód. Nie obszywałam, zabezpieczyłam szwy klejem kropelka. Na kamizelce też są naszywki. Fajna byłaby piaskowa, kiedyś taką typu wędkarskiego widziałam w jakimś ciucholandzie, ale nie miałam teraz czasu jeździć i szukać.

Niebieska koszula – to moja koszula, jest za duża, ale i tak jest schowana pod kamizelką, więc to nie przeszkadza.

Mini komputer, zwany chyba Gizmo 😉 – odcięłam palce z mojej rękawiczki. Przy pomocy taśmy dwustronnej nakleiłam obrazek telefonu (wycięty z instrukcji).

Andy i prehistoryczne przygody

Naszywki dinozaury – to żółte prostokąty ze sztywnego filcu na których narysowałam dinozaury. Rysowałam patrząc na przykłady w internecie, ale możecie wydrukować i nakleić lub wydrukować i przekalkować. Rysowałam czarnym markerem, kleiłam na taśmę dwustronną. Żeby nie było wątpliwości, na jednej jest podpis „Andy i dinozaury” ;))

dinozaury

Andy i prehistoria

 

 

 

 

No Comments

Leave a Comment