prezent na koniec roku

Prezent na koniec roku szkolnego

Coraz częściej na różnych grupach, forach, czy w rozmowach pod szkołą lub przedszkolem pojawia się pytanie – jaki prezent na koniec roku, co dla pań na koniec roku..

Jak zwykle pojawia się mnóstwo sugestii – od działu spożywczego, przez papierniczy, ogrodniczy, po jubilerski. Praktyczne gadżety kontra łapacze kurzu. Tradycyjne zestawy – kwiat-długopis-bombonierka konkurują z nowymi formami – bonów do sklepów, czy gabinetów spa.

Jeśli to ostatni rok przedszkola, trzecia klasa, ostatni rok szkoły… to tym bardziej poszukiwane są rozwiązania z pompą.

Niezależnie od tego, którą drogą pójdziecie, to pamiętajcie, że nauczyciele najwięcej styczności mieli z dziećmi i to je będą pamiętać. Tak samo, jak dzieciaki będą pamiętać swoich pierwszych wychowawców… Stawiam więc na prezent od dzieciaków. Im bardziej spersonalizowany, tym lepiej, im więcej pracy dzieciaki włożą, tym lepiej, im będzie miał płaską, łatwą do przechowywania formę – tym lepiej.

Prezent na koniec roku od dzieci

W przypadku przedszkolaków jedną z najprostszych opcji będzie zrobienie książeczki-laurki. Możemy porozumieć się ze wszystkimi rodzicami (przeważnie mamy maile do wszystkich) i poprosić, aby każde dziecko narysowało portret Pani lub siebie i Panią. Prace zbiera jeden z rodziców (np. do teczki pozostawionej w szafce swojego dziecka), a następnie wszystkie razem spina i robi jakąś prostą okładkę. Wystarczy kupić tekturki w sklepie papierniczym, coś napisać, nakleić…

Starsze dzieci też oczywiście mogą zrobić taką książeczkę, mogą ją same stworzyć na komputerze przy okazji ćwicząc robienie slajdów. Na przykład każdy przygotowuje jeden slajd – ze swoim zdjęciem, kilkoma słowami do Pani i zdjęciem narysowanego obrazka. Takie wydrukowane slajdy składamy w książeczkę.

Mogą też złożyć kolaż ze swoich zdjęć – w formie papierowej lub znów jak wyżej – elektronicznej.

Pomysłów może być wiele, dzieciaki są bardzo twórcze i taka książeczka może na przykład przybrać formę komiksu (rysowanego lub znów – robionego w power poincie).

Jeśli ktoś koniecznie chce zaszaleć, to może te dziecięce obrazki wydrukować w punkcie foto jako fotoksiążkę, a nawet kolaż z obrazków narysowanych przez dzieci można wydrukować na materiale i zrobić z tego torbę na zakupy,

Prezent na koniec roku od rodziców

Jak wspominałam wyżej, wielu rodziców pomija lub uważa za niewystarczający, prezent robiony przez dzieci. Uważam to za wielką pomyłkę, bo to właśnie ten prezent jest najważniejszy. Nie pomijajcie go.

Co do drogich prezentów, bransoletek, grawerowanych piór… dla mnie to prezenty krępujące i uważam je za niepotrzebne. Zresztą z jednej strony drogie – a z drugiej często nietrafione.

Natomiast za najlepszy prezent uważam ten zrobiony przez dzieciaki właśnie w formie rysunków lub zdjęć, zebranych razem i związanych, żeby się nie rozprzestrzeniały po domu…

No Comments

Leave a Comment