rybki i wędka dla dzieci

Akwarium, rybki i wędka do zabawy

Tegoroczna majówka była niemal jak wakacje. Różnica jest taka, że po upalnych 9 dniach na powietrzu, nad wodą… trzeba wracać do rzeczywistości, a wakacje jednak są dłuższe. Chcieliśmy zachować trochę wspomnień i przywieźliśmy sobie mnóstwo sadzonek. Niestety, po powrocie do domu powitała nas informacja o remontach balkonów… No nic, to może powspominamy wodę? Rybki i wędka do zabawy DIY, a do tego akwarium i inne wodne stworzenia.

Rybki i wędka do zabawy

Mieliśmy kiedyś taki zestaw – rybki i wędka do zabawy – najpierw wersja na haczyki, ale trudne to było, a linka od składanej wędki ciągle się plątała. Później była o wiele lepsza wersja – rybki na magnes, a wędka nie była składana. Rybki dawno się rozeszły, ale wędka z magnesem-krewetką została. Postanowiłam dorobić do niej rybki, a ponieważ to właśnie wędka miała magnes, wystarczyło dorobić rybki z metalowym elementem. Najprostsza wersja to zszywki zszyte na środku papierowej rybki, ale można też zaczepić spinacze biurowe.

rybki i wędka do zabawy

Jeśli nie macie gotowej wędki, to w bardzo prosty sposób możecie ją sami zrobić.

Wędka dla dzieci DIY – potrzebne będą:

  • magnes (np. taki na lodówkę),
  • patyk,
  • linka,
  • kawałek rajstop.

wędka na magnes

Sprawdzamy, czy magnes jest odpowiednio silny, aby złapać i podnieść rybkę (czyli kawałek papieru ze zszywkami), jeśli tak, to wsadzamy go w kawałek rajstop. Zawiązujemy linkę i taki pakunek z magnesem na lince przyczepiamy do patyka. Have fun 😉

rybki i wędka dla dzieci

Całkiem niezłą zabawą jest też kolorowanie rybek. Możemy powycinać rybki z kolorowych papierów i bawić się w poznawanie kolorów – czyli łowimy np. zielone rybki i wkładamy je do zielonego wiaderka… itp.

wędka i rybki na magnes DIY

Akwarium DIY, rybki i inne wodne stworzenia

Rybkom możemy zrobić jeziorko. No i jest małe oczko, ale pomysł ewoluował w akwarium.

W pudełku wycinamy jedną ściankę,b trochę jak przy teatrzyku, do środka wklejamy niebieski papier.

akwarium z pudełka

Robimy wodorosty z bibuły lub kolorowego papieru. Do środka przyczepiamy nasze rybki – np. na plastelinę , to wtedy można je przeklejać. Możemy też zrobić rybkom towarzystwo.

akwarium z pudełka

Wykorzystujemy nakrętki, upychamy do środka plastelinę i doczepiamy nóżki lub macki z papieru. Tak powstaną ośmiornice i owady, które mieszkają nad wodą.

ośmiornica z nakrętek

Jest zabawa, jest ćwiczenie i powspominać można… byle do wakacji.

rybki i wędka dla dzieci

1 Comment

  • Magda Karolina Maj 11, 2018 at 11:46 am

    Bardzo ciekawy pomysł na kreatywną zabawę z dziećmi. Na pewno wypróbuje z moim Jankiem!:)

    Reply

Leave a Comment