breloczek z filcu

Breloczek z filcu – lody na patyku i w rożku

Breloczek to wdzięczny obiekt – można zrobić fajny gadżet dla siebie albo oryginalny prezent. Zaś breloczek z filcu to coś w myśl zasady – minimum szycia maksimum efektu ;)) Tym razem coś dla starszych dzieciaków, bo każdy wiek ma swój design 😉 był Pou, teraz Pusheeny, kaktusy, flamingi, lody, donuty…

W tym roku rzuciłam hasło – zbieramy patyczki od wszystkich naszych zjedzonych lodów. Potem oczywiście padło pytanie, co my z nich zrobimy. Padło na kolejne lody 😉 ale ponieważ Starszaki chciały breloczek, a Najmlodsza lody do zabawy w lodziarnię, to mamy i rożek do zabawy i breloczek z filcu.

Breloczek z filcu lód na patyku

Potrzebne nam będą:

  • Zapięcie – taki karabińczyk możemy kupić w pasmanterii, sklepach Flying Tiger itd… możemy też wykorzystać karabińczyk ze smyczy – takiej typowej, reklamowej, które często gdzieś tam dostajemy, a potem leżą i się kurzą.
  • Kawałek sznurka lub tasiemki, aby przyczepić zapięcie do loda.
  • Dwa prostokątne kawałki filcu oraz dwa nieco krótsze, ale tej samej szerokości – na polewę, kawałeczki filcu na posypkę.
  • Oczy (mogą być samoprzylepne).
  • Klej introligatorski (klej magic) – po wyschnięciu robi się przezroczysty i nożyczki.
  • Patyczek po lodach (można kupić paczki nowych w papierniczym)
  • Igła z nitką.
  • Wata lub kulka silikonowa do wypchania.

breloczek z filcu

Naklejamy na filcowy prostokąt ten mniejszy element, który jest polewą. Polewa nie może być zbyt duża – bo fajnie wychodzi, jak oczy wklejamy tuż pod nią. Polewę możemy przykleić na klej Magic.

breloczek z filcu

Następne między dwa filcowe prostokąty wkładamy do środka tasiemkę z przewleczonym karabińczykiem. W środku loda powinien być co najmniej 1 cm tasiemki (najlepiej 2).

breloczek z filcu

Zszywamy ze sobą dwa filcowe prostokąty zostawiając otwór na dole. Przez ten otwór wypełniamy nasz breloczek z filcu.

breloczek z filcu

Końcówkę patyczka smarujemy klejem Magic i wkładamy przez otwór do środka loda. Przez chwilę przytrzymujemy, aby klej złapał. Zaszywamy otwór, kilkakrotnie obszywając patyczek.

breloczek z filcu

Naklejamy oczy i posypkę przy pomocy kleju Magic.

Lód rożek z filcu

I jeszcze coś do zabawy. Jeśli mamy cienki filc, to naklejamy go na kartonik. Możemy też użyć sztywnego grubego filcu, wtedy obędzie się bez naklejania.

Wycinamy ćwiartkę koła. Smarujemy bok klejem Magic i spinamy do wyschnięcia. Rożek gotowy. Jako kulek lodów możemy użyć pomponów własnej roboty lub gotowych sklepowych.

lody z filcu

To zestaw w sam raz do sklepu własnej roboty 😉

lód z filcu

No Comments

Leave a Comment